Aramejský otčenáš a pránické meditace

 Aramejský otčenáš – dvoudenní seminář z cyklu Tanců dávných tradic, 9. - 10. ledna 2016. Seminář začne v sobotu 9. ledna v 10,30 hodin dopoledne, předpokládaný konec neděle 10. ledna ve  12,00 hod.


Označení tanec jmůže působit zavádějícím dojmem zavádějící: jde předevšíím o hlubokou meditační práci, kdy obnovujeme a prohlubujeme svoje spojení se Zdrojem, at v tichosti anebo při meditační práci s tělem. Nikdo nemusíte mít obavy z pohybu - je tak přirozený, jako je přirozený i dech, a prožitky a vnitřní proměna při této práci může být velmi hluboká.
 
Mateřštinou Ježíše byla aramejština. Významy aramejských slov jsou daleko širší než v řečtině a dalších jazycích, do nichž pak byl Otčenáš přeložen. Protože dnes už lze těžko zjistit přesný význam Ježíšových modliteb, budeme tato slova za doprovodu kytary a bubnu zpívat i tancovat, abychom je nechali v sobě působit, uvědomili si osobní význam jeho slov individuálně pro každého z nás.  Zúčastnit se mohou i ti, kteří nikdy netancovali a domnívají se, že neumějí tančit nebo zpívat.

Workshop povede Ludmila Chrášťanská, žákyně Neil Douglas-Klotze, autora knihy Aramejský Otčenáš a autora hudby, symbolických tanečních pohybů i rituálu, kterým budeme společně procházet. Ludmila je dlouholetá lektorka tanců dávných tradic, kam patří i aramejské modlitby.

Setkání s Aramejským otčenášem může být hlubokým transformačním zážitkem. Tancům se někdy říká mantrické nebo modlitby/meditace těla. Workshop přináší možnost hlubší práce a ponoření se do jednotlivých veršů, které budeme tančit, dýchat i meditovat, prožívat vlastní setkání se sebou samými a se Zdrojem Světla, Míru, Lásky, kterému dáváme různá jména, přestože zpravidla máme na mysli tutéž, nás všechny přesahující sílu, v Otčenáši slovy Abvún, anebo Ježíšem.

Obvyklý program workshopu, kde bude Ludmilu doprovázet kytarista Honza Kuželka, bude tentokrát doplněn třikrát denně pránickými meditacemi (čerpáním prány) pro ty, kteří už přešli nebo se chystají přejít na pránu, které povede Lenka Marečková.

V místě je možné (zdarma) přespat, k dispozici jsou matrace, deky a polštáře, ložní prádlo s sebou, stejně tak přezůvky, pohodlné oblečení a cokoli potřebujete, abyste se cítili dobře.

Cena semináře 1800 Kč, přihlášku najdete na https://www.mistosetkavani.cz/seminare-a-workshopy/prihlaska/

Místo máte rezervované po odeslání přihlášky na adresu prostor@mistosetkavani.cz a rezervace místa je platná po zaplacení zálohy ve výši  1000 Kč na účet 222 313 846/0300. Do zprávy pro příjemce nebo poznámky uveďte datum začátku  semináře a jméno.

Praktické informace na  https://www.mistosetkavani.cz/seminare-a-workshopy/prakticke-informace/
Mapka: https://www.mistosetkavani.cz/jak-se-k-nam-dostanete/

Protože byl workshop původně zamýšlen pro lidi, kteří jsou na práně nebo se na ní chystají přejít, bude k dispozici na místě ovoce a zelenina, případně polévka na sobotní večer, jinak je pro účastníky workshopu k dispozici vybavená kuchyně. V případě potřeby lze jídlo objednat.